Temmuz 5, 2019

Yüzme Havuzu

    

Su, vücut ağrısını sakinleştirmeye ve sakinleştirmeye yardımcı olan en rahatlatıcı araç olarak kabul edilir. Yüzme, suyun gücünü önleyen, kasları çalıştıran ve diğer tüm klasik egzersizler için kalori harcaması ve kas eğitimi açısından üstün olarak görülür.

Yüzmenin Faydaları:

Kemik problemlerinde etkilidir. Su; Omurga üzerindeki baskıyı azaltmaya yardımcı olur, böylece kaslar, eklemler ve dokular vücudun diğer bölümleriyle birlikte veya bağımsız olarak çalışır.
Tüm kasları güçlendirir. Yüzme tüm kas gruplarında eşit olarak çalışır ve eklemlerin ve kemiklerin korunmasına yardımcı olur.
Esnekliği arttırır. Kemikler ve eklemler suda daha rahatlar. Bu şekilde, yüzücüler esneklik kazanır ve uzuvlarını daha geniş açılardan kolayca açabilir.
Kalp sağlığını destekler. Kalp hastalarının çoğuna kan basıncını artıracak ve kalbi aşırı yükleyecek zorlu fiziksel aktiviteler sunulmaz. Bu nedenle, kalp hastaları için yüzme ideal bir aktivite olarak görülmektedir.
Kilo kontrolüne yardımcı olur. Yüzme, tüm kasların senkronize çalışmasını sağlar, kilo kaybı ve vücut şekillendirme sağlar.
Astım için iyidir. Yüzme aynı zamanda nefes alma hızını ve derinliğini artırarak astımlı hastaların genel durumunu da iyileştirir.
Kolesterol seviyesini dengeler. Yüzme, enerji depoları için yağ depolarının kullanımına yardımcı olan bir egzersizdir.
Diyabet riskini azaltır. Yüzme ile tüm kaslar çalışır ve yağ birikintileri azalır. Bu durumda, insülin dokularının duyarlılığı artar ve diyabet riski azalır.
Beyin oksijen alımını arttırır. Yüzme, solunumu güçlendirerek kanda ve dokulardaki oksijen alım kalitesini artırır.
Genel kan dolaşımını iyileştirir. Yüzme, tüm bacak ve kasları harekete geçirerek kalbe temiz kan akışını arttırır.

Fantazi Fantazi Shop Fantazi İç Giyim Fantezi İç Giyim Erotik Shop Fantazi Gecelik