Temmuz 5, 2019

Fin Hamamı

 

1) Girmeden önce iki kez düşünün
Kalp problemleriniz varsa ve ısınamadığınızı düşünüyorsanız, belli bir yaşın üzerindeyseniz saunaya girmekten kaçının. Yeni doğanlar için özellikle iyi olmadığı söyleniyor. Hamile kadınlar için farklı yorumlar olmasına rağmen, tanıdık olmayanların hamileyken saunaya gitmemeleri gerektiği söylenir.

Girdikten sonra kendinizi kötü hissediyorsanız, bayılacaksınız veya başınız dönüyorsa, içeride kalmaya devam etmeyin.

2) Erkekler ve Kadınlar için Ayrı Saunalar
Aile yoksa, kadınlar ve erkekler için saunalar ayrıdır. Bazı saunalar gündüzleri ve saatleri gruplara ayırmayı tercih ederken, daha büyük erkekler ve kadınlar için ayrı sauna odaları bulmak mümkündür.

Bir aile sauna deneyimine sahip olmak veya arkadaşlarınızla tanışmak istiyorsanız, bazı harika oteller ve saunalar kiralık büyük saunalara sahiptir.

3) Saunada doğallık
Demek istediğim doğallık, anneden gelen çıplaklık. İkinci makalede dediğim gibi, kadınlar ve erkekler için ayrı saunalar olan kimse, cinsel amaçlı sauna hakkında düşünmüyor.

Ancak, kendinizi rahat hissetmiyorsanız, bir mayo veya pasht ile içeri girebilirsiniz. Ama endişelenme, saunada kimse kimseyle ilgilenmez. Gözlük, lens, mayo gibi şeylerin bu sıcaklıkta eriyebileceğini de sanmıyorum: p

4) Yanınıza küçük bir havlu getirin
Bu küçük havlu, saunadaki banklarda otururken bir tarafınızın yanmasını önleyecektir. Aynı zamanda, diğer insanlarla doğrudan temas halinde olmama fikri için de idealdir. Aslında, birçok saunada bu işlev için tek kullanımlık kalın kağıt havlular bulunur. Ancak, bir garanti olarak, yanınıza küçük bir havlu almanızı öneririm.

5) Saunaya Gitmeden Önce Duş Alın
Saunaya girmeden önce duş almak, havuza girmeden önce duş almak geleneksel bir şey, bununla ilgisi var. Genelde soğuk bir duş alırım.

6) koltuğunuzu seçin
Orum Denemeye ve çıkmaya çalışacağım, daha fazla ısıtmaya gelemem, ”- Bu kutudan ne kadar çok kaçarsanız, altta bulunan ısı o kadar az hissedilir ve sauna sobası o kadar yakın olur.

Normalde, saunayı ısıtmak için zaman zaman su dökmek gerekir. Su buharı yükselip ısınır ve oda uçtan aşağıya indikçe, ocaktaki en uzak ve en üstteki tezgah en sıcak olandır.

Saunada başkaları varsa ve bunlardan biri sürekli bir manyak gibi sobaya su döküyorsa, ondan kaçmak isteyebilirsiniz, çünkü sauna bir anda çok sıcak olacaktır. Bazı Finliler, özellikle bir turist olduğunuzu biliyorlarsa, su dökmeden önce izin isteyin. Ancak, izin istemeden sundurma üreticileri ile de karşılaşabilirsiniz. Unutma, içine daha fazla su dökülür, ısınır.

7) Ne kadar kalacağınız, kaç kez girip çıkacağınız
Aslında, hiçbir kural yoktur, kendinizi zorlamamanız önemlidir. Kendini kötü hissediyorsan, şimdi git. 15 dakikadan fazla bir süredir Finli’nin orada olmadığını duydum. Genellikle 5-10 dakika beklettikten sonra duş alın, rahatlayın ve geri dönün ve bu döngüyü birkaç kez tekrarlayın, fakat dediğim gibi, kendinizi zorlamayın, bunun sonucunda sağlığınız tehlikede.

8) Saunada duyacağınız tek ses odun talaşlarını yakıyor olacak.
Evet, Fin banyosuna girip aromatik kokular koklayıp rahatlatıcı müzik dinleyeceğinizi sanmayın. Çok konuşan bir gruba rastlamazsanız, duyacağınız tek ses ahşabın yanan kokusu ve alacağınız tek koku, saunayı oluşturan panoların rahatlatıcı kokusudur.

9) Vihta’yı yanınıza almayı unutmayın

Vihta’daki sauna sembollerinden biri (Kaynak: Flickr: denAsuncioner)
Vihta ya da bölgeye göre, Vasta, huş ağacı sürgünlerini bir araya getirerek oluşan bir demetin verdiği isimdir. Daha sonra saunada, bu salkımı elinizde tutmak ve sırtınızı dövmek alışılmış bir şeydir. İlk başta garip gelse de, çok yararlı olduğunu söylüyorlar çünkü kan akışını düzenliyor. Vihta’yı çeşitli pazarlardan veya saunalardan satın almak mümkündür, ancak Fin gölündeki bir evden önceki makalem gibi bir kulübe giderseniz, ücretsiz olarak toplayabilirsiniz 🙂

10) Bol miktarda sıvı tüketmeyi unutmayın
Saunada ter aldınız, böylece saunayı bitirmeyi beklemeden aralarında bol miktarda su vereceksiniz. Çoğu Finliler saunaya giderken bir bira içmeyi unutmazlar, ancak alışkın değilseniz bir sorun olup olmadığını bilmiyorum.

Fantazi Fantazi Shop Fantazi İç Giyim Fantezi İç Giyim Erotik Shop Fantazi Gecelik